Yatak Odanızın İhtiyacı Olan 5 Dekoratif Hamle

Yatak Odanızın İhtiyacı Olan 5 Dekoratif Hamle

Kutsal alanınız mı? Kesinlikle. Sadece sizi memnun etmek üzere mi dekore edilmiş? Şüphesiz. Rahat mı? Doğal olarak. Peki mükemmel yatak odasını elde etmek için başka ne gerekir? Sizin için derlediğimiz bu 5 ekstra ipucu ile yatak odalarınızı iyiden mükemmele dönüştürebilirsiniz.

Yatak başı askı aydınlatma:

Yakın zamanda yatak odanızda tadilat veya boya yaptıracaksanız bu madde sizi yakından ilgilendiriyor.

Yatak başınızda, komodininizin üzerinde elektrik hattınıza bağlı bir askı aydınlatma ile komodininizin üzerinde özgür bir alan kazanabilirsiniz. Telefonunuzu, kitabınızı ve bardağınızı aynı anda sığdırmak için çabalamanız gerekmez.

Elektrik tesisatınızın planlanış şekline göre bu işlem duvarlarınızın bir miktar kırıp dökülmesine sebep olabilir. Eğer şanslı iseniz lokal olarak ufak bir delik açılarak da yatak başınız yeni kullanışlı haline kavuşabilir.

Dip not: Askı aydınlatmanızın yüksekliğine karar verirken dikkat edin. Gece lambanızı yaktığınızda bir sorgu ışığı altında hissetmek istemezsiniz. Esnek özellikli bir aydınlatma tercih etmeniz ise ışığın açısını ayarlamanız ve konforunuz için optimum aydınlığı elde etmenize yardımcı olur.

Uygun bir kahvaltı tepsisi:

Yatakta kahvaltı etmenin nadiren elde edilen deneyimlerden biri olduğunu biliyoruz. Fakat bu özel günler için bacaklarınızı taşıyıcı vazifesinden kurtaran ayaklı özel tepsiler, tabak ve bardakların devrilmesiyle faciaya dönüşebilecek bu lüks aktiviteyi daha güvenli bir hale getirir. Kullanmadığınız zamanlarda ise alan kaybına yol açmaması adına seçtiğiniz tepsinin ayaklarının katlanabilir olmasına dikkat edin.

Kapitone küpler:

Bu çok işlevli mucizelerden bir veya daha fazlasını fazla alan kaybı yaşamadan yatak odanızda giyinirken bir oturma elemanı olarak veya basit bir yatak yanı yüzeyi oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ayak altından kaldırmak istediğiniz de ise masanızın altına gizleyebilirsiniz.

Bu örnektekiler deri kaplı fakat odanızın tasarımıyla bütünleşen onlarca farklı renk ve malzeme seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Kitap rafı:

Yatak odası kitap köşeleri, ara ara tekrar açılan favori kitaplarınız veya okumak üzere bulundurduğunuz kitaplarınız için oldukça kullanışlıdır.

Küçük bir yatak odanız da olsa bu örnekteki gibi yatak üstü duvar rafları ile kendi kitap köşenize sahip olabilirsiniz. Eğer duvarınızın taşıyıcı özelliği sizi tedirgin ediyor ise ölü alan olan kapı üstlerini de kitap rafınız için kullanabilirsiniz.

Daha büyük metrajlı odalarda ise odanın bir kenarında yerleşik veya gömme kitaplıklar sıcak ortamlar oluşturabilir. Örneğin yatağınızdayken karşı duvarda kitaplarla dolu bir görünüm, rahatlatıcı bir manzara sunabilir.

Saklama alanları:

Ekstra yastıklar ve örtüler gün içinde yatağınızı süslemenize yardımcı olur fakat gece yatarken bunları bir kenara itmek kalabalık ve rahatsız edici bir görüntüye sebep olur. Bir “Osmanlı sandığı” veya bir battaniye dolabı ideal bir fikir değil, fakat bunları tasarımın bir parçası haline getirmek işe yarayabilir. Yatağın ayak kısmı veya pencere altında kalan alanlar uygun olabilir.

No Comments

Post A Comment