Ünlü Dizilerin Mutfak Planları

Ünlü Dizilerin Mutfak Planları

Home Advisor, 90’ların ünlü dizisi Friends’in Monica’sının mutfağından, geçtiğimiz yılın en popüler dizilerinden biri olan Handmaid’s Tale’daki kumandanın distopik mutfağına kadar 7 dizinin mutfaklarının modellemelerini yaptı. Mutfağınız için ilham arayışındaysanız, bu ünlü dizilerin mutfaklarında kullanılan tasarım elementleri ilginizi çekebilir.

Stranger Things (Joyce’un Mutfağı)

Stranger Things evreni ne kadar sıra dışı olsa da, Byers ailesinin mutfağı oldukça tipik bir 80’ler tasarımıdır. Mutfak masası ve sandalyelerin yuvarlak kenar kullanmayı düşünebilirsiniz, ancak bunlar için bol miktarda ahşap bağlantı kullandığınızdan emin olun. 80’ler ilhamlı aletlerle birlikte doğal mutfak dolaplarını tercih edebilirsiniz. Düz bir duvar lambası ve eski bir radyo, bu otantik 80’ler görünümünü tamamlamaya yardımcı olacaktır.

Handmaid’s Tale (Kumandan Fred’in Mutfağı)

Kumandan Fred korkunç biri olabilir; ancak iç mekan tasarımı için yaptığı tercihlerden kuşku duymaya gerek yok. Bu mutfak, evlerinde kullanışlı ve endüstriyel bir  görünüm elde etmek isteyen herkes için idealdir. Gri, koyu yeşil veya mavi gibi koyu renklerle (ki şu an oldukça moda) hafif depresif bir hava yaratın. Yapay ışıkları düşük tutun ve odada gölgeler yaratmak için bol miktarda doğal ışık kullanın. Muhteşem bir bakır tencere setine yatırım yapın, hatta bir de ocağa. Ortadaki büyük ada, bir takım şeyleri düzenli tutmaya yarayacak büyük boy sepetler için yeterli yeri sağlayacaktır.

Mad Men (Don ve Betty’nin Mutfağı)

Eğer 60’ların Retro banliyö hissinin peşindeyseniz, Draper’ların mutfağında aradığınız ilhamı bulacaksınız. Bu görünümü elde etmek için zengin çam dolaplar ile yerel vintage mağazalardan alacağınız Retro aletler ve mutfak malzemelerini bir araya getirin. Ada, hazırlık yapmak veya biraz takılmak için harika olsa da, klasik dikdörtgen mutfak masası, aileyi doyurucu bir yemek için bir araya getiren yerdir.

Friends (Monica’nın Mutfağı)

Mutfağınız, arkadaş grubunuzun genelde zaman geçirdiği noktaysa, davetkar ve açık bir alan oluşturmak gerekir. Bu mutfakta her şey gözler açıkça sergileniyor ve öteberileriniz için şeffaf kavanozlarla bezenmiş açık raflar, dekorasyon için mükemmel eklemelerdir. Saksı haline getirilen tencereler gibi aksesuarlarla mutfağın her köşesi donatılmış. Duvarlarda açıkta kalmış tuğla görünümü ve cesur turkuaz dolapları ile bu mutfakta sıkıcı olan hiçbir şey yok. Eğer mutfak aletlerinizi değiştirmek istiyorsanız, eski moda olanlar hoş bir dokunuş olabilir.

 

The Big Bang Theory (Sheldon’ın Mutfağı)

Daha modern ve eğlenceli bir stil arayışındaysanız, The Big Bang Theory’den esinlenerek tasarlanmış bir mutfak sizin için daha uygun. Bu mutfak kesinlikle dar alanların verimli kullanımı için ideal bir örnek. Ahşap parke ve bazı rafları açık olan ahşap dolaplarla işe başlayın. Krom aletler ve pastel yeşil renkte tezgah üstü duvar seramiği tercih edebilir, ardından bol miktarda ilave saklama alanı bulunduran işlevsel bir ada ile işi bitirebilirsiniz.

 

Malcolm in the Middle (The Wilkerson’ların Mutfağı)

Ailenizin bu mutfağı kullananlar kadar çılgın olması pek olası değil ancak 90’lı yıllar için bir sevginiz ve çocuklarınız varsa bu tasarım sizin için. Mekanın merkezinde ailece yenecek yemekler için büyük bir yemek masası bulunuyor ve tezgah tasarımı, büyük bir yemek hazırlığı alanı sunuyor. Mobilyalar için sıcak renkler ve yuvarlak kenar seçin ve çocukların ev ödevlerini yapabilecekleri bir alan yaratmaya dikkat edin. Bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız, 90’lı yıllara dayanan cihazlar klasik bir dokunuştur ve çok da pahalıya mal olmaz.

 

New Girl (Jess’in Mutfağı)

Eğer 3 erkekle birlikte bir loft dairede yaşayan bir kadınsanız, bu tasarım tam sizin için. Atmosferi ayarlamak için mavi rengi tercih edebilirsiniz. Endüstri tarzı tezgah, hem yemek masası için iyi bir seçim, hem de ailenin ya da arkadaşların etrafına toplanabileceği merkez bir ada görevinde. Açık raflar, tabakları ve vintage öğeleri sergilemek için mükemmel bir alan sunuyor ve döşemeyi basit tutmak, tasarımınızın kalan kısmının (ve büyük boy buzdolabınızın) kendini göstermesini sağlar.

 

 

No Comments

Post A Comment