2018 Ev Dekorasyon Trendleri

2018 Ev Dekorasyon Trendleri

2018’de tasarım dünyasında trend olması beklenen 10 maddeyi sizler için sıraladık. Yeni yılın ilk ayı henüz dolmamışken bu trendlerden haberdar olmak, evinizde bu sene yapacağınız yeniliklerde bir adım önde olmanızı sağlayacak!

1. Mutfakta daha fazla renk

Beyaz her zaman klasik bir mutfak rengi olarak kalacak olsa da, kullanıcılar artık sıkıcı tonlardan kaçınıp mekanlarında samimi, taze ve benzersiz bir etki yaratmak için, sıcak ahşap tonları (mesela; maun) ve mavi, gri gibi zengin renkleri kullanıyorlar. Instagram, Pinterest gibi sitelerde tasarım adına rastlanabilecek cesur fikirler, ev sahiplerine renkler konusunda ilham vererek daha büyük riskler almalarını sağlıyor.

2.Evin tamamında zengin renkler

“Camel, pas rengi, taba ve kahve-siyah”larla tamamlanmış sıcak griler ve toprak kırmızıları ile sarılarının, ev dekorasyonunda bu yılın gözde renkleri olması bekleniyor. Bu renkler 70’lerde moda olan avokado yeşili ile hardal sarısı gibi değiller. Zenginler, bir havaya sahipler ve modaları kolayca geçecek gibi değil.

3.Artık beyaz ya da paslanmaz çelik lavabolara veda edin

Modern çiftlik evi stili 2018 yılında da banyolarda hüküm sürmeye devam edecek. Bu yıl; grinin, bronzun ve siyahın koyu tonlarında brüt beton, doğal taş, bakır ve granit lavabolara daha sık rastlayacağız. Bu rüstik dekor trendi insanlara eski zamanları hatırlatıyor ve bu rahatlatıcı etki, ev ortamında aranan duygulardan birisi.

4.Çiçek desenleri

Son 1 yıldır Instagram anasayfanız tropik yapraklarla dolup taşmış olabilir, ancak insanlar bu göz alıcı desenden sıkılmışa benzemiyor. 2018 yılında daha da fazla büyük ölçekli, yüksek kontrastlı çiçek desenlerinin trend olması bekleniyor.

5.Beton vurgusu

Kenara çekil beyaz mermer –sahne artık betonun. Zemin döşemelerinde ya da tezgahlarda zaten sıklıkla kullanılan bu uygun fiyatlı, çok yönlü malzeme, şimdilerde daha beklenmedik şekilde tasarımlara dahil ediliyor. 2018’de betonun, avize gibi ev aksesuarlarında ya da mobilyalarda kullanıldığını göreceksiniz.

6.Vintage aydınlatma

Aplikler, fenerler, sarkıtlar ve avizeler dahil olmak üzere vintage aydınlatma armatürleri, yeni teknolojiler ile birleşerek retro “kendin yap” projeleri olarak tekrar moda oluyor.

7.Ahşap doğrama duvarlar ve detaylar

Doğrama işlerinin kolaylığı ve kullanılabilirliği, tasarım dünyasında ahşap doğramanın talep ve popülarite arttırmaya yardımcı olmuştur. Daha önceleri ahşap doğrama ya da geri dönüşümlü kereste bulmak istediğinizde, nereye gitmeniz gerektiğini bilmek ve ahşap konusunda becerikli birini bulmak zorundaydınız. Ancak şimdi kolayca kendin yap projeleri yaratabilir, yatağınızın arkasındaki alçıpan duvarın önüne koyarak bir tasarım duvarı oluşturabilirsiniz.

8.Dev Lavabolar

Çiftlik evi trendinin bu yıl da devam etmesi beklenen trendlerinden biri de dev lavabolar. “Bucket sink” olarak adlandırılan bu geniş, dayanıklı lavabolara 2018’de de sıkça rastlayacağız. Uzun, dar ve az bakım gerektiren “bucket sink”ler mekanlarınızda rüstik bir estetik algı oluşturmaya ve dar mekanlarda yüksek verim almanıza yardımcı olabilir.

9.Duvar kağıdı gibi görünen seramikler

Mutfağınızı ya da banyonuzu mu yenileyeceksiniz? Klasik karolardan, altıgenlerden uzak durun ve bunların yerine ahşap, beton, kumaş hatta duvar kağıdı gibi görünen modern seramikleri tercih edin.

10.Çabasız, sakin, modern yatak odaları

Ev sahipleri yatak odalarında “az ama öz” düşüncesini esas alıyor ve daha modern, minimalist mobilyalar tercih ediyor. İddialı ve hareketli renkler yerine sakin, doğal renk paletleri ve bunlara eşlik eden yumuşak kumaşlar ile sade mobilyalar, 2018’in yatak odalarında hüküm sürecek gibi görünüyor.

No Comments

Post A Comment